Nemokumo įstatymo pakeitimai nuo 2015 m.

  1. Įsiskolinimo suma, nuo kurios galima kreiptis dėl bankroto procedūros inicijavimo mažėja nuo 7144 Eur iki 5000 Eur, skoloms kurių mokėjimo terminas jau yra suėjęs. Skolos, kurių mokėjimo terminas sukaks per einamuosius metus, suma mažėja nuo 14 228 Eur iki 10 000 Eur.
  2. Prieš pradedant bankroto procedūrą, bankrutuojantis asmuo privalo sumokėti į nurodytą depozitinę sąskaita depozitą, sumoje dviejų minimalių darbo užmokesčių dydžio, skirta bankroto administratoriaus atlyginimo fondu formuoti. Latvijos minimalus darbo užmokestis yra 320 Eur.
  3. Keičiasi (mažėja) bankroto procedūros terminai. 6 mėn, kaip ir anksčiau, skiriama bankroto procedūrai ir skolininko turto realizavimui. Jeigu šio proceso pasekoje pavyksta įvykdyti 50% įsipareigojimų kreditoriams, tuomet kitas atsiskaitymo su kreditoriais etapas truks 6 mėnesius (iki pakeitimo buvo 1 metai). Kitais atvejais procesas trunka: 1 metai, jeigu po pirmojo etapo įsipareigojimų suma ne didesnė kaip 100 000 Eur. 2 metai, jeigu po pirmojo etapo įsipareigojimų suma yra nuo 100 000 Eur iki 300 000 Eur; 3 metai, jeigu po pirmojo etapo įsipareigojimų suma yra nuo 300 000 Eur.
  4. Įvedamas taip vadinamas „grąžintų raktų“ principas. Po įkeisto turto pardavimo, kiti skolininko įsipareigojimai (taip pat ir įsipareigojimai pagal įkeitimą) yra panaikinami. Ši taisyklė galioja tik tuo atveju kai nemokumo procedūros metu yra parduodamas vienintelis gyvenamasis skolininko turtas. Taip pat būtina pažymėti, kad ši taisyklė galioja tik tokiems kreditams, kuri buvo suteikti po šio įstatymo pakeitimo įsigaliojimo.